The Tribe Balkan
Dobro došli na forum serije The Tribe.
Molimo vas, logujte se ili se registrujte.
-------------------------------------------------
Welcome to the www.tribe-balkan.co.nr.
Please log in, or register.
The Tribe Balkan
Dobro došli na forum serije The Tribe.
Molimo vas, logujte se ili se registrujte.
-------------------------------------------------
Welcome to the www.tribe-balkan.co.nr.
Please log in, or register.
The Tribe Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


The Tribe Balkan Fans
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Epizoda 3.

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Techno Jack
Moderator
Moderator
Techno Jack


Број порука : 990
Age : 30
Location : Na brodu
Omiljeni Lik : Jack
Registration date : 2009-03-12

Epizoda 3. Empty
PostSubject: Epizoda 3.   Epizoda 3. EmptyWed Aug 19, 2009 6:29 pm

1. scena

Kamera prikaže sunce iznad otoka. Zatim prikazuje Sammyja, Ruby i Sladea kako hodaju uskim puteljkom kroz džunglu, čije je lišće još mokro od jučerašnje oluje. Slade je nekoliko metara ispred njih.

SAMMY: Hodamo već dosta dugo, a nismo našli ništa što bi nam moglo poslužiti kao skrovište. Sinoć smo pokisnuli kao miševi. Još ćemo se i prehladiti.
RUBY: Vjerojatno postoji nešto. Sjećaš se one pjesme i bubnjanja?

Kamera prikaže Ruby u krupnom planu. Ona kratko zastane, no Sammy ništa ne odgovori.

RUBY: Oni moraju negdje živjeti.
SAMMY: Svejedno. Ne možemo im se samo ušetati u dom i pitati ih možemo li tu živjeti.
SLADE: Požurite, vas dvoje! Još ćemo malo tražiti, a onda se moramo vratiti u kamp. Ostali će se zabrinuti.
RUBY: Ne možemo brže.
SAMMY: Umirem od žeđi.

Slade izvadi bocu s vodom iz ruksaka i baci ju Sammyju.

SLADE: Evo, popij malo.
RUBY: Ostavi i meni nešto.

Kamera prikaže Sammyja kako pije vodu, a zatim Sladea koji iznenađeno gleda u daljinu ispred sebe.

SLADE: Pogledajte na brdo! Vidim nešto poput krova!
SAMMY: Ja ne vidim ništa.
RUBY: Ni ja.
SLADE: Dođite ovamo.

Ruby i Sammy prilaze Sladeu, a on im prstom sugerira gdje da pogledaju.

SAMMY: Vidim nešto, ali nisam siguran što je to.
SLADE: Izgleda kao krov.
SAMMY: Idemo to provjeriti?
SLADE: Nema nam druge. Samo moramo biti na oprezu.

2. scena

Kamera prikaže plažu, osvijetljenu prvim jutarnjim zrakama sunca. Oluja je prestala preko noći i jutro je otkrilo otok kao pravi raj. Zatim se prebaci na Jaya, koji leži s licem prema dolje na travi, na mjestu gdje je sinoć pao. Potom prikaže neke Barbare koji čuče u niskom raslinju i sumnjičavo gledaju prema Jayu. Iščekuju bilo kakav pokret, no nema nijednog.

3. scena

Kamera prikazuje Jacka i Ellie kako zajedno hodaju kroz gusto lišće. Jack izbije malo ispred Ellie, što nju čini nervoznom.

ELLIE: Jack, ostani blizu.
JACK: Ovdje sam. Opusti se.
ELLIE (sarkastično): Ma da, opusti se. Ništa se loše neće dogoditi. Čini mi se da sam to već negdje ranije čula.
JACK: Daj, Ellie, nemoj me izluđivati, u redu? Za to je zadužena Trudy.
ELLIE: I dobro joj ide, ali ovoga puta je ne krivim za to.
JACK: Ostali su vjerojatno negdje pronašli lijepi mali hotel, odlično su spavali, imali dobar doručak i sad su na putu da pokupe nas ovdje.
ELLIE: Ne vjeruješ zaista u to, zar ne?

Nastane neugodna tišina. Kamera prikaže Jacka, na čijem se licu da jasno iščitati da ne vjeruje u to što je rekao. Zatim on duboko udahne.

JACK: Ako hoćeš istinu, ne vjerujem čak ni da smo mi uopće ovdje.
ELLIE (začuđeno): Kako to misliš?
JACK: Pa, to je ono najčudnije. Promatrao sam zvijezde, karte, pokušavao saznati gdje se nalazimo.
ELLIE: I?
JACK: Pa, grubo govoreći, ovdje ne bi trebala biti nikakva zemlja. Izgleda da smo zaglavili na otoku koji ne postoji!
ELLIE (sarkastično): Puno si mi pomogao. Hvala ti! A ja sam se brinula da je ovo mjesto stvarno...

Kamera prikaže Jacka koji se naglo ukoči i podigne ruku u znak tišine.

JACK: Čekaj! Tiho!

Ellie ga brzo zgrabi u strahu.

ELLIE: Što je?
JACK: Čuješ li?
ELLIE: Što? Ne čujem ništa… Jack, plašiš me.
JACK: Nešto kao… zvuk vode koja teče?

4. scena

Kamera prikazuje Darryla, May i Gel kako sjede na malom proplanku u džungli.

MAY: Eto nas, izgubljeni u džungli, bez hrane, vode i skloništa, pokisli u oluji…
GEL: Šuti!
DARRYL: Da, May, šuti! Kao da sve to ne znamo i sami…
MAY: Ti mi se ne javljaj, ti si svoje sposobnosti pokazao.
DARRYL: A što si ti napravila?! Cijelo vrijeme si samo zapovijedala!

Kamera prikaže May koja zausti odgovoriti Darrylu, a onda se okrene Gel koja glasno vrisne.

GEL: Prekinite! Dosta mi je i vas i vaše svađe! Bilo bi nam pametnije da odlučimo što ćemo dalje nego da se svađamo.

Kamera prikaže Darryla i May koji se samo prijeko pogledaju.

DARRYL: U pravu je. Trebamo se dogovoriti kako dalje.
MAY: Mislim da nemamo previše mogućnosti. Ne vrijedi nam samo sjediti. Moramo krenuti u jednom smjeru, na nešto ćemo sigurno naići.
GEL: U kojem smjeru da krenemo?
MAY: Pa u smjeru kampa, naravno!
DARRYL: Mislim da ćemo to malo teže odrediti…
MAY: Moramo pokušati.
DARRYL (pokaže prstom u jednom smjeru): Mislim da trebamo ići tamo.
GEL (pokaže u drugom smjeru): Ne bih rekla. Mislim da je kamp tamo.
MAY: Slažem se s Gel. 2:1 za nas. Idemo tamo.

5. scena

Kamera prikaže Amber koja mirno spava na svilenim plahtama u nekoj raskošnoj sobi, koja izgleda kao da je bila opljačkana i uništena. U pozadini svira lagana umirujuća glazba koja joj pomaže u sanjarenju dok spava. Ona se uskomeša i sjedne na krevet. Iznenada se uplaši i pokuša sjetiti gdje je. Počne tražiti izlaz i odmah primijeti pladanj s raskošnom hranom pokraj svog kreveta, rasipno skuhan doručak s egzotičnim voćem. Sumnjičava je, ali njena glad prevlada i ona počne proždirati tu hranu, brzo je trpajući u usta. Dok jede ne može si pomoći da ne raširi oči i ne zuri u njenu neobičnu okolinu, koja je nekoć vjerojatno bila luksuzna hotelska soba, a sad postaje odrpana.

6. scena

Kamera prikaže Sladea, Ruby i Sammyja kako stoje pred nekim vratima od kovanog željeza. Vrata su ulaz u malo zaraslo dvorište, u kojem se nalazi stara, trošna drvena kuća. Slade otvori vrata i uđe u dvorište, a Ruby i Sammy pođu za njim. Za nekoliko trenutaka se nađu pred kućnim vratima.

SLADE: Idemo unutra.
SAMMY: Pazi, možda je netko već unutra.
RUBY: Pogledaj dvorište, izgleda kao da nitko nije bio ovdje već godinama, možda čak od virusa.

Slade otvori vrata koja glasno zaškripe i uđe u kuću. Na ulazu ga dočeka velika paučina, no on je makne rukom. Ruby i Sammy uđu za njim. U predvorju ugledaju neke ormariće i jednu staru stolicu prekrivenu paučinom. Slade stavi ruksak na nju, a ona se opasno zaklima.

SAMMY: Ovo je tako staro!

Ruby otvori prvi ormarić i unutra vidi prazne konzerve i praznu vrećicu od čipsa.

SLADE: Čips… Već sam i zaboravio što je to…

Sammy otvori drugi ormarić i u njemu ugleda neku kutiju.

SAMMY: Hej, pogledajte ovo! Našao sam neku kutiju!
SLADE: Otvori je.

Kamera prikaže kutiju koju Sammy otvara i u njoj ugleda flastere, gaze i neke lijekove.

RUBY: Medicinska oprema! Moramo to uzeti, moglo bi nam zatrebati.

Kamera pokaže kako Ruby otvara ruksak i stavlja lijekove u njega.

SLADE: Čudi me kako to već netko nije uzeo.

Sammy otvori jedina vrata u predvorju, koja zaškripe jednako kao i ulazna. Uđe u sobu koja izgleda kao dnevni boravak. Kamera pokaže sve u dnevnom boravku, koji je velik, ali prilično prazan. U njemu se nalaze samo dvije stare stolice poput one u predvorju, jedna kožna fotelja i veliki stol, na kojem je neki radio. Njih troje uđu unutra i Sammy potrči sjesti na kožnu fotelju.

SAMMY: Ovo je odlično!

Čim je to izgovorio, fotelja se raspadne i on završi na podu, pun prašine. Kamera se okrene prema Ruby i Sladeu koji mu se glasno nasmiju.

7. scena

Kamera prikaže Salene i Trudy dok s djecom sjede na pokrivačima ispod njihove privremene nadstrešnice. Obje su raščupane, očito je da nijedna nije dobro spavala. Trudy je izbezumljena.

TRUDY: Izgleda da svatko tko odluta nestane. Nismo trebali pustiti Jacka i Ellie da odu.
SALENE: Bit će u redu. Uostalom, kakav izbor imamo? Ne možemo zauvijek ostati ovdje na plaži.
TRUDY: Nešto je veoma čudno u vezi ovog otoka. Znala sam to čim smo došli. Trebali smo se svi vratiti na brod i… i ponovno otploviti.
SALENE: Trudy, zar se ne sjećaš kakav je to osjećaj bio, nakon toliko vremena, vidjeti kopno na horizontu? Izgledi za hranu… i sklonište.

Kamera prikaže Trudy kako malo posramljeno kimne glavom, ali još uvijek nije spremna odustati od svoje zlovolje. Zatim se kamera okrene Salene, koja napravi popuštajući osmijeh.

SALENE: Hajde, sve će biti u redu. Već ćemo nekako uspjeti.

Iznenada kamera prikaže drvenu strijelu dok brzo leti. Zabije se u palmino drvo samo nekoliko metara od djevojaka. Kamera zatim prikaže Salene i Trudy kako se okreću oko sebe u strahu. Kamera otkrije da je Ebony bacila strijelu. Ona se došeće i pokupi ju. Trudy i Salene su poplavile od osjećaja bijesa i straha.

TRUDY: Što, dovraga, radiš?
EBONY: Oprostite zbog toga, ljudi. Samo vježbam ciljanje. Jesam li vas uplašila?
SALENE: Mogla si nas pogoditi.
EBONY: Nisam vas vidjela tu. Sviđa li vam se moja strijela? Sama sam je napravila.
TRUDY (bijesno): Djeca se igraju ovdje!
EBONY (hladno): Netko se jutros ustao na krivu nogu. Što sad, rekla sam da mi je žao.
TRUDY: Samo budi malo opreznija s tom stvari ili…
EBONY (razljuti se): Što? Nemoj mi prijetiti…
SALENE: Gle, svi smo stvarno iscrpljeni…
EBONY: Vi možda jeste. Ja sam spavala kao beba.
TRUDY: Kako možeš spavati dok su ostali nestali?
EBONY: Gdje god bili, vjerujem da ne misle na mene. Kako god, zašto gubiti san? Moramo učiniti nešto praktično radije nego se cijeli dan samosažalijevati.

Kamera prikaže Ebony koja baci otrovni pogled prema Trudy, što dokazuje da je mislila na nju.

TRUDY (skeptično): I što ćeš napraviti? Ići u lov? Ti si gradska cura.
EBONY: To se naziva puštanjem ratničke duše s lanca. Ne zamaraj svoju lijepu glavicu time.

Kamera prikaže Trudy koja se podrugljivo podsmjehne, a Brady je prekine.

BRADY: Mama, mogu li ići loviti s Ebony?
TRUDY: Nema šanse.

Kamera pokaže kako Ebony odlazi od njih.

EBONY: Barem je mala za akciju, za razliku od njene majke.

Kamera se okrene i pokaže Ellie i Jacka kako trče prema njima na plaži i mašu rukama. Ebony se zaustavi na svom putu. Kamera prikaže Salene, Trudy i Ebony, među kojima se primijeti strah od najgoreg.

SALENE: O, ne.
TRUDY: Što je sad?

Kamera ponovno prikaže Jacka i Ellie, na čijim su licima široki osmijesi.

JACK: Hej, ljudi! Pogodite što…
ELLIE: Pronašli smo potok! Gore u džungli!
JACK: Svježa voda! Prekrasno je!
EBONY: Gdje ima svježe vode, ima i svježe ribe.

8. scena

Kamera prikaže Sladea, Sammyja i Ruby kako sjede ispred kovanih vrata na ulazu u dvorište kuće koju su obišli.

RUBY: Bezveze, u cijeloj kući nismo našli ništa korisno osim lijekova.
SLADE: A kamoli sklonište.
SAMMY: Baš kad smo se ponadali.
RUBY: Voljela bih da smo mogli tu ostati, ali kuća je u stvarno lošem stanju.
SLADE: To smo ustanovili. Pitanje je što da radimo dalje.
SAMMY: Da još tražimo?
RUBY: Ne. Ne znam za vas, ali ja sam umorna i želim se odmoriti. Trebali bismo se vratiti u kamp.
SAMMY: Ali možda je blizu neko dobro mjesto za život!
SLADE: Možda. Ali ne možemo si priuštiti više traganja. Moramo se vratiti u kamp i pridružiti ostalima.
SAMMY: S lošim vijestima.
RUBY: Nismo mi krivi za to. Možda je netko drugi imao više sreće.

9. scena

Kamera prikazuje Amber u svojoj sobi u palači. Ona uzme nekoliko tankih kriški kruha s pladnja, natrpa ih u džepove i krene prema vratima. Iznenadi se kad vidi da su vrata otključana. Gurne ih i otvori, a točno ispred nje stoji Harmony. Amber se počne vraćati natrag u sobu.

HARMONY (s lažnim osmijehom): Ah! Drago mi je što sam te srela. Htjela sam vidjeti kako ti ide.
AMBER (odsječno): Zašto me držite zatočenu?
HARMONY (smiješak joj se odmah smanji): Zatočenu? Ali ti si Privilegirana… Ti si naš počasni gost.
AMBER: Čudan način odnošenja prema gostima… Obredi s bakljama, stražari…
HARMONY: Fantastično, zar ne? Flame je planirao upoznati se s tobom danas. Poslat ću ti neke pomagače da te okupaju i obuku.

Kamera prikaže Harmony koja čeka Amberinu oduševljenu reakciju, ali nje nema.

HARMONY (iznenađeno): Ti… nemaš ništa za reći? Mnogi bi bili presretni da imaju takvu priliku da se upoznaju s Flameom.
AMBER: Što ste napravili s Ramom?
HARMONY: Tvojim prijateljem?
AMBER: Sinoć je bio ovdje i vi ste ga odveli.
HARMONY: Zašto bi te to imalo brinulo? Ti si prelijepa i procijenjena si kao Privilegirana. Taj drugi dečko je Odbačen… On je nevažan. Jednostavno.

10. scena

Kamera prikaže Lexa, Fisha i Lottie kako sjede pokraj izvora.

FISH: Uzalud smo hodali cijelo ovo vrijeme. Ništa nismo pronašli.
LOTTIE: Samo izvor.
FISH: Da… Što ćemo dalje?
LOTTIE: Trebali bismo se vratiti u kamp. Ostali će biti zabrinuti ako se ne vratimo.
LEX: Neće. Vjerujem da imaju pametnijeg posla nego da se brinu za nas.
FISH: Znači, ti kažeš da trebamo nastaviti dalje?
LEX: Mislim da trebamo. Imamo vodu, jeli smo, ne znam zašto ne bismo istraživali još malo.
LOTTIE: Idemo onda?
LEX: Gdje ti se žuri? Moramo malo odspavati.
FISH: Može, i meni se spava.

Kamera prikaže Lexa i Fisha kako stavljaju ruksake pod glave i namještaju se za spavanje, a onda se okrene prema Lottie koja ih mrzovoljno pogleda.

LOTTIE: Samo spavajte, tako ćemo daleko doći.
Back to top Go down
Techno Jack
Moderator
Moderator
Techno Jack


Број порука : 990
Age : 30
Location : Na brodu
Omiljeni Lik : Jack
Registration date : 2009-03-12

Epizoda 3. Empty
PostSubject: Re: Epizoda 3.   Epizoda 3. EmptyWed Aug 19, 2009 6:30 pm

11. scena

Kamera prikaže kolibu od šiblja i blata u džungli, zatim uđe unutra i prikaže trojicu Barbara kako vuku polusvjesnog Jaya unutra. Promatraju ga s mješavinom zanimanja i sumnje. Kamera prikaže pogled iz Jayeve perspektive. Barbari dolaze i odlaze skupa s njegovom svijesti.

1. BARBAR: Vežite mu ruke.

Kamera prikaže uže, a zatim dvojicu Barbara koji gledaju kako treći veže Jayu ruke.

1. BARBAR: Opasan je.

12. scena

Kamera prikaže lijepi potok i u njemu Štakore, koji su do koljena ušli u kristalno bistru vodu i uživaju. Voda se pjenuša preko kamenja i stvara veće dubine. Jack i Ellie se zagrle dok ih voda zapljuskuje sa svih strana. Za to vrijeme Ebony vreba s ruba potoka, obraćajući pozornost na igru svjetla ispod površine vode. Kamera prikaže pogled iz Ebonyne perspektive. Iznenada pokaže svjetlost pod vodom. To je riba!

EBONY (pokazujući i vičući): Tamo!

Ebony baci strijelu, ali se posklizne i padne unatrag, te se iznenada nađe u sjedećem položaju u hladnoj vodi. Kamera prikaže Trudy i ostale kako gledaju prema njoj, dok se Ebony trudi odglumiti kao da je i htjela to napraviti.

SALENE (podrugljivo): Ratnica.

Kamera prikaže Ebony koja joj brzo baci otrovni pogled. Čula je to. Kamera prikaže ostale koji se naprežu da zadrže ozbiljne izraze lica.

13. scena

Kamera prikaže prostranu plantažu banana. Zatim se približi i prikaže grupu ljudi koju nadzire barbarski stražar koji šeće s kraja na kraj s dugačkim kolcem u rukama. Ram je dio te grupe. Oni prelaze drugim radnicima koji imaju spuštene glave i prilično su nekomunikativni dok kopaju zemlju i uzimaju plodove.

BARBAR (agresivno): Hajde! Požurite! Radite! Inače nikad nećete ispuniti svoju kvotu. A ja neću biti sretan zbog toga…

Kamera prikaže Rama koji se osjeća najviše uvrijeđen. On pokušava započeti razgovor s nekim zatvorenikom, koji je niži i mlađi od njega. Dječak je mršav, nosi odrpanu odjeću i gleda samo to što radi. Zbog svega toga podsjeća na neku utvaru.

RAM (ispod glasa): Zašto dopuštate da se ovo događa? Vidio sam otirače za noge prema kojima se postupa bolje od ovoga.

Kamera se okrene dječaku, koji i dalje radi, gleda ispred sebe i ne odgovara Ramu.

RAM: Jesi li ti glup koliko i ružan?

Kamera prikaže dječaka koji se ljuto okrene Ramu i ispod glasa mu priča u agresivnom tonu.

DJEČAK (šapćući): Ne zovi me glupim. Drži glavu dolje i slijedi upute.
RAM: Kakve „upute“? Što radim ovdje?
DJEČAK: Uskoro ćeš saznati… Sad zašuti.
RAM (pjeni se): Znaš li ti tko sam ja? (Nesvjesno povisi glas i okrene se prema stražaru.) Zna li itko od vas nakaza tko sam ja?!

Kamera prikaže stražara koji ga iznenadno udari laktom iznad trbuha i Ram od boli padne u hrpu ljudi. Začuje se neki okrutan smijeh, čak i od nekih zatvorenika.

BARBAR (kroz smijeh): Da. Ti si čovjek koji se dobrovoljno javio da mi očisti čizme jezikom.

Kamera se okrene dječaku, koji gleda zabrinuto i uplašeno, a zatim prikaže Rama koji se na podu stišće i čvrsto drži za trbuh. Zatim se kamera približi njegovim očima, koje s mržnjom i prezirom gledaju prema Barbaru.

14. scena

Kamera prikaže kvaku na vratima koja se otvaraju. Zatim se udalji i prikaže Amber dok izlazi iz svoje sobe u hodnik koji je veličanstven, ali u propadanju. Na zidovima su oguljene tapete, koje se ne podudaraju sa skupocjenim ukrasima i slikama. Amber šeće kroz hodnik i zaustavi se kraj staklenog dijela zida, te pogleda dolje prema prekrasnim bazenima u kojima se kupaju privlačni članovi Privilegiranih ili se sunčaju oko njih. Amber zbunjeno gleda prema njima. Dok se odmiče od prozora, zamalo se sudari s malim dječakom koji je tamo stajao. On je također vrlo lijep, ali izgleda uplašen. Ima oko devet godina.

AMBER: Oh! Bok! Kako se zoveš? Ja sam Amber. Živiš li ovdje?

Dječak samo tupo gleda u nju.

AMBER (zbunjeno): Ovaj… Ja sam samo… tražila put van. Znaš… Izlaz? Trebam li ići ovuda?

Kamera ponovno pokaže dječaka, koji izgleda beznadno zbunjen. Iznenada se odrazi i potrči koliko ga noge nose.

AMBER: Čekaj! U redu je! Neću ti nauditi!

Kamera se okrene, ali dječak je već pobjegao.

15. scena

Kamera prikaže Jacka kako pokušava razbiti kokos od kamen. Kraj njega stoji Ellie, koja promatra Ebony dok pokušava probosti ribu. Čak joj se počne diviti.

ELLIE: Moraš joj čestitati.
JACK: Kome, Ebony?
ELLIE: Jednom kad nešto zamisli…
JACK: Da. Ali sve radi krivo.
ELLIE: Kako to misliš?
JACK: Sve to oko žene ratnice. To nije baš znanstveno, zar ne? Mislim, ne živimo u Kamenom dobu.
ELLIE: Možda i živimo. Pogledaj oko sebe.
JACK: Točno. Znam što misliš.
ELLIE: Onda, što ne valja s tom strijelom? Što bi bilo „znanstveno“?
JACK: Ne znam. Neka vrsta mreže? Ribe su u potoku pa ne mogu otići daleko.

Kamera prikaže Ellie, koja je odjednom veoma uzbuđena.

ELLIE (u zanosu): Mreža! Pa nemoj samo pričati o njoj! Počni je raditi! Što prije, to bolje!
JACK (brani se): U redu, u redu. Nisam shvatio da si tako gladna.
ELLIE (tiho): Umirem od gladi! I želim uhvatiti ribu… prije nje.

Kamera se okrene prema Ebony, koja još jednom baci strijelu, ponovno bez uspjeha. Zatim prikaže Jacka, koji pogleda u nebo. Scena završava na Ellienim bistrim očima, koje sad izgledaju odlučno.

16. scena

Kamera prikazuje Amber dok izlazi iz palače u suncem osvijetljeno dvorište s bazenom. Zatim prikaže neke prekrasne ljude kako se kupaju i sunčaju na ležaljkama. Oni piju iz pehara, smiju se i jedu voće iz zdjela. Scena je kao iz doba Rimljana. Ti ljudi gledaju modnu reviju i plješću manekenkama koje šeću i pokazuju nove romantične modne detalje, skoro futurističke. Zatim se kamera okrene i prikaže upadljivu djevojku anđeoskog izgleda, koja prepriječi Amber put. Dječak kojeg je ranije srela je također tu, ali drži se pozadi, bilo zbog jakog srama ili straha. Kamera pobliže prikaže djevojku i vidi se da je ljuta zbog nečega.

Djevojka (dječaku): Je li to ta?

Kamera prikaže dječaka koji potvrdno kimne glavom. Zatim se okrene prema djevojci, koja očito nešto želi razriješiti s Amber. Kamera se sad okrene prema Amber, koja pokuša zaobići djevojku.

AMBER: Oprosti. Mogu li proći?
DJEVOJKA: Moj brat kaže da ti želiš otići.
AMBER (nestrpljivo): Gle, nisam ga htjela uplašiti, u redu?
DJEVOJKA: Naravno da si ga uplašila kad govoriš takvo što. Nitko ne odlazi. Zašto bi itko htio otići ovuda?

Kamera prikaže Amber, koja se naočigled potrese. U njoj se pojavi osjećaj sumnjičavosti.

AMBER: Pa, mogli bi. Kad bi netko bio vani, netko koga vole. Vidiš, ja imam malog sina.
DJEVOJKA: Kako se zove?
AMBER: Bray.
DJEVOJKA: Je li lijep?
AMBER: Mislim da je.
DJEVOJKA (bez ikakve dvojbe): Onda bi trebao biti Privilegiran.

Djevojka se napokon nasmiješi, no to je hladni, neobičan smiješak. Amber proučava dvoje djece.

AMBER (djevojci): Kako se zoveš?
DJEVOJKA: Tish.
AMBER: A tvoj brat?
TISH: Callan.

Iznenada pjesma počne glasno svirati iz zvučnika. Neki se Privilegirani ustanu i počnu plesati. Tish počne zaigrano plesati u krug oko Amber, ignorirajući Amber i glazbu.

TISH: Ovo je Flameova najnovija pjesma. Callan ju obožava.

Kamera prikaže Callana, na čijem se licu to ne da očitati.

AMBER: Može li on pričati?
TISH: On je samo sramežljiv. Ne voli pričati sa strancima.

Iznenada Callan iskorači naprijed i zgrabi Amber za ruku.

CALLAN (panično): Nisam sramežljiv. I ja želim otići.

Kamera prikaže Tish kako prolazi oko njega. Zatim približi u njene oči, u kojima se pojavi zlobni bljesak.

TISH: Budi tiho! Netko će te čuti.

Tish se okrene prema Amber.

TISH: Nije to mislio.

Tish odvuče Callana. Amber zabrinuto gleda i želi poći za njima, ali put joj prepriječe neke veoma lijepe mlade djevojke, sluškinje.

1. SLUŠKINJA (govori Amber): Pitale smo se gdje si otišla.
2. SLUŠKINJA: Dođi, moramo te spremiti.

17. scena

Kamera prikazuje Jayevu perspektivu. Mutna je, ali polako postaje sve bistrija kako Jay dolazi k sebi.

JAY (teško govoreći): Tko… Tko ste vi?
1. BARBAR: Mi ćemo postavljati pitanja. Tko si ti?
JAY: Zovem se Jay. Ne znam u čemu je problem… Samo ne želim nikakve nevolje.
1. BARBAR: Jesi li Privilegiran ili Odbačen?
JAY (zbunjeno): Što?
2. BARBAR: Čini se Privilegiran. Ali ovaj čovjek slijedi strojeve. Komunicira s njima. Vidio sam to vlastitim očima!
JAY: Ne znam o čemu pričate? Kakvi strojevi?
1. BARBAR: Vidjeli smo te! Sad nam reci sve što znaš!

Nastane tišina. Kamera prikaže Jaya, koji se sad potpuno sabere.

JAY: U redu. Vidio sam nešto, stroj, tako je. Ali pao sam. Ako ste gledali, znat ćete. Napali su me. Nisam ništa slijedio. Tek smo došli.
2. BARBAR: Lažljivče! Jesi li s njima?
JAY: Ja… Ne znam o čemu pričate.
2. BARBAR: O strojevima! S njima si, zar ne?! I reći ćeš nam sve! Sve o tome!

Kamera se gasi dok prikazuje Jayev zabrinuti pogled prema Barbarima koji zure u njega i promatraju ga uz sve veću sumnjičavost.

18. scena

Kamera u krupnom planu prikaže Ebony kako začuđeno gleda raširenih očiju.

EBONY: Želiš moje što?

Kamera se zatim okrene i prikaže Jacka koji se suočava s njom. Lice mu je pocrvenilo kao kosa.

JACK (posramljeno, gotovo šaptom): Tvoje gaćice.
EBONY: Moje gaćice?
JACK (mumljajući): Ili… Ili tvoje čarape. Nisam sitničav.
EBONY: Pa, to je originalan potez, Jack. Dat ću ti ih. Što je? Želiš igrati igrice, zar ne?

Kamera prikaže Jacka kako se neugodno meškolji. Ellie i Salene su došle pružiti mu moralnu podršku.

JACK: Hajde, Ebony. To je za ribarsku mrežu. (taktično) U slučaju… U slučaju da tvoja strijela nije dovoljno oštra.
EBONY (hladno): Dovoljno je oštra.
SALENE: Svejedno, Ebony, vrijedi pokušati, ne misliš li tako? Znanstvena metoda? Ja i Ellie smo volontirale.
EBONY: Dale ste mu svoje čarape? Dobro, onda neće trebati moje.
JACK: Ali što ih više imam, mogu uloviti veću ribu.
EBONY: Nećeš uhvatiti ništa s nekom glupom mrežom, u redu?
ELLIE (smireno): Što je bilo, Ebony? Bojiš se malog natjecanja?

Nastane tišina. Kamera prikaže Ebony koju je Ellie ovime isprovocirala.

EBONY: O, sad je to i natjecanje? Pa zašto niste rekli?

Ebony počne otkopčavati suknju, no iznenada stane. Trenutak je tišine. Zatim pogleda Jacka, koji fascinirano gleda. Sve su oči sad uperene u njega. Nakon nekoliko trenutaka konačno shvati poruku.

JACK: Dobro. Idem ovuda.

Jack odšeće, a Ebony nastavi skidati suknju. Kamera prikaže sukobljavanje njenog i Ellienog pogleda.
Back to top Go down
Techno Jack
Moderator
Moderator
Techno Jack


Број порука : 990
Age : 30
Location : Na brodu
Omiljeni Lik : Jack
Registration date : 2009-03-12

Epizoda 3. Empty
PostSubject: Re: Epizoda 3.   Epizoda 3. EmptyWed Aug 19, 2009 6:38 pm

19. scena

Kamera prikaže Darryla, Gel i May dok se probijaju kroz gusto raslinje, a zatim se prebaci na Lottie, koja sjedi u hladu u blizini izvora, čisti nokte nekom paprati i lagano zviždi neku nepoznatu melodiju. Onda se kamera okrene i prikaže Lexa i Fisha kako još uvijek spavaju s torbama pod glavama. Vrati se na Lottie, koja odjednom naglo prestane zviždati, ukoči se i napeto osluškuje. Čuje se pucanje grana i šuškanje lišća, što ju prilično uznemiri. Još malo osluškuje, te začuje i neke tihe glasove. Ustane se i dođe do Lexa i Fisha, te ih počne lagano tresti.

LOTTIE (tiho): Lex! Fish! Probudite se!
FISH: Pusti me na miru!
LEX: Što je sad, kvragu?!
LOTTIE: Tiše! Netko je u blizini!
LEX: Jesi li sigurna?
LOTTIE: Jesam. Čula sam neke glasove i pucanje grana.

Lex se naglo ustane.

LEX: Fish, ustani se! Moramo postaviti zasjedu!
FISH: A što ako ih je više?
LEX: Proći ćemo isto kao i da ostanemo ležati. Hajde!

Fish se također ustane, te njih troje stanu iza dva najdeblja drveta u blizini i osluškuju. Sad se jasnije čuju glasovi, no i dalje ih je nemoguće odrediti. Vide se nečije sjene kako prilaze i sve su bliže i bliže. Lex pokaže Fishu prstima da iskoče i sruše uljeze. Oni skoče i svale troje ljudi na pod.

LEX (pobjedonosno): Imamo vas.
GLAS OSOBE ISPOD LEXA: Lex?

Lex i Fish se malo pomaknu i kamera prikaže Darryla, May i Gel na zemlji.

LEX: To ste vi?!
MAY: Vjerojatno smo mi ako nas vidiš.
FISH: Što vi tu radite?
GEL: Nismo ništa našli pa idemo prema kampu.
LOTTIE: Gel, nisi li ti trebala ostati tamo?
GEL: Odlučila sam poći s njima. Znaš… Zbog Ebony.
LEX: Kako god… Ali ako idete u kamp, zašto ste došli ovamo?
GEL (iznenađeno): Hoćeš reći da ovo nije pravi put?!
LEX: Naravno da nije, trebali ste ići južno, a ne sjeverno.
DARRYL (ponosno): Ha?! Lijepo sam vam rekao! Ali ne, Darryl je idiot, što on zna? Moramo slušati May i Gel…
MAY (ljuto): Začepi, Darryle! Nego, jeste li vi štogod pronašli?
LEX: Ništa osim izvora.
GEL (oduševljeno): Našli ste izvor?! Gdje je?!
LOTTIE: Tu u blizini. Dođi, odvest ću te do njega.

20. scena

Kamera prikaže Rama kako bere banane na plantaži dok mu sunce udara u leđa. Prema izrazu njegovog lica, vidi se da mu se gadi što mora to raditi. Kamera se malo udalji i pokraj njega prikaže istog onog dječaka koji je i prije bio pokraj njega. Zatim se okrene i prikaže barbarskog čuvara koji ih nadzire.

RAM: Znači, vi ljudi… zapravo uživate raditi ovo?
DJEČAK: Što drugo možemo?
RAM: Pa, pogledajmo… Instruktor skijanja? To je dobro zanimanje. Ili ako želiš nešto sigurnije… Učitelj?
DJEČAK: Samo naprijed, nasmij se. Ovo mjesto je možda surovo, ali barem dobijemo jesti.
RAM: Zašto ne pokušate dići pobunu protiv tih… kako ih zovete?
DJEČAK: Privilegirani.
RAM: Tako je… Privilegirani.
DJEČAK: Privilegirani su lijepi. Ja sam ružan. Kraj priče.
RAM (trese glavom u nevjerici): Vi, ljudi, stvarno morate poraditi na svom samopouzdanju.

Dječak zausti nešto reći, no prekine ga jaki glas iz zvučnika.

GLAS STRAŽARA (iz zvučnika): Don želi reći nešto svim radnicima. Odmah se pojavite u Zoni 1. Odmah se pojavite u Zoni 1.

Dječak lagano gurne Rama i oni brzo krenu prema određenoj zoni u polju.

DJEČAK (panično): Hajde. Ne smijemo kasniti kod Dona. Vjeruj mi, ne želiš ga uznemiriti.
RAM (kimne glavom i mrmlja): Dobro. Ne uznemiravamo Dona… Zašto?
DJEČAK (čudi se): Ne znam gdje si bio cijeloga života, prijatelju, ali moraš još puno toga naučiti.

21. scena

Kamera prikaže Trudy, Salene i Jacka kako sjede na zemlji u kampu skupa s djecom. Jack privezuje materijal od kojeg su čarape napravljene za okvir ribičke mreže napravljen od lana i granja. Salene u blizini radi još jednu takvu. Mali Bray odjednom zaplače, a Trudy ga počne tješiti.

TRUDY: Nedostaje mu mamica.
SALENE: Hoće li ove stvari stvarno raditi, Jack?
JACK: Morat će, inače ću ja biti tu zato.
SALENE: Kako to misliš?
JACK (slegne ramenima): Nikako. Što misliš?

Jack podigne dovršenu mrežu visoko. Kamera se približi mreži, koja izgleda prilično klimavo. Zatim se okrene prema curama koje se čine skeptičnima.

TRUDY: Sretno!
JACK (duboko udahne): Beznadno je, nije li?
SALENE (odrješito): Ne! Radit će. Uhvatit ćemo neke ribe, a onda ih pojesti. Amber i Jay bi uspjeli da su ovdje. Onda možemo i mi!

I Salene podigne svoju mrežu visoko. Kamera prikaže Trudy i Jacka, koji uzvrate osmijesima i tako stvore trenutak zajedničkog optimizma.

22. scena

Kamera prikaže Flameovu sobu. Zatim se okrene prema kutu u kojem sjede Flame i Shadow i igraju šah. Prikaže ih u krupnom planu. Shadow pomakne figuru i zarokće, pokušavajući reći „šah-mat“. Flame opreznim pogledom pregleda ploču.

FLAME: Nikad me ne prestaješ čuditi, Shadow. Za nekog tako ružnog, ipak si sposoban za povremene bljeskove. Strašno.

Flame odjednom počne kupiti figure s ploče.

FLAME: Bilo mi je dosta.

Shadow zarokće, ali također počne kupiti figure. Kamera se okrene prema vratima i prikaže Harmony dok ulazi u sobu, a zatim se vrati na Shadowa, koji je vidno zbunjen. Zareži i nepovjerljivo pogleda prema njoj.

FLAME: Odbij, Shadow!
HARMONY (nadoveže se): Ako znaš što je dobro za tebe!

Shadow posluša, ali uz malo gunđanja.

FLAME (nasmije se): Oooooh… Kurvinski.
HARMONY: A što je s tobom? Patiš nakon igre?

Harmony pokaže prstom na Shadowa koji kupi šahovske figure.

FLAME (o Shadowu): Pustio sam mu da pobijedi. Osjećao sam se velikodušno.
HARMONY: Drago mi je čuti da zvučiš pozitivno ovo jutro.
FLAME: Doživio sam preokret. Napisat ću nešto danas… Nešto stvarno klasno. Znam da hoću.
HARMONY: Pa to su dobre vijesti, ali…

Osjeti se promjena atmosfere. Kamera prikaže Flamea koji smrknuto gleda Harmony.

FLAME: Ali?
HARMONY (nježno): Imaš nekoliko službenih dužnosti.
FLAME (oštro): Kao što su?
HARMONY: Prvo, nova cura. Ona koju su pronašli u džungli.
FLAME (glumi ravnodušnost): Kasnije.

Flame okrene leđima Harmony, te ona ne vidi ono što kamera prikazuje, a to je Flameovo zadovoljno lice nakon neke pomisli.

FLAME: Što još?
HARMONY: Pozdravljanje Odbačenih?
FLAME (razočarano): Odbačeni! Ne danas.
HARMONY: Bez Odbačenih…
FLAME (prevrne očima): Ne može biti ni Privilegiranih. Poštedi me lekcije.
HARMONY: Mi smo njihov… Ti si njihov razlog za postojanje.
FLAME (nakon kratkog razmišljanja): Da. Ali jesam li to ja? Ili moja glazba? A ako je glazba…
HARMONY: Flame, ti si ono što oni zaista žele. Ti si Savršenstvo. Ti si Ljepota.
FLAME: Nema ljepote bez ružnoće. Nema glazbe bez tišine.

Flame pogladi Shadowa po glavi, novi nalet nježnosti izađe iz njega. Kamera se okrene i prikaže Harmonyn zainteresirani izraz lica.

HARMONY: Što se dogodilo?
FLAME: Hmmm?
HARMONY: Što je bio preokret?

Kamera se sve više približava Flameu, sve dok njegovo lice ne ispuni cijeli kadar.

SJEĆANJE

Flameov i Amberin pogled se sretnu.

KRAJ SJEĆANJA

Kamera je i dalje fokusirana na Flamea, koji ne zna kako bi Harmony priznao istinu.

FLAME: Shadow. On me inspirirao. S njegovim igranjem šaha. Je li tako, dečko?

Kamera se okrene prema Shadowu, koji neosjetljivo kimne. Zatim prikaže Harmony, koja sve sumnjičavo promatra.

23. scena

Kamera prikaže Lexa, Darryla, May, Lottie, Gel i Fisha kako hodaju nekom čistinom. Zatim kamera preuzme pogled nekog od njih. U daljini se vidi kraj tla.

LOTTIE: Što je ono?
GEL: Što?
LOTTIE: Ono ravno ispred nas. Izgleda poput provalije.
DARRYL: Možda je to kraj svijeta!

Lex opali Darryla po glavi, ali Darrylu tek sad ništa nije jasno.

LEX: Kraj svijeta? Nisi nikad čuo da je Zemlja okrugla?
MAY: Svejedno. Hoćemo li ići provjeriti to?
LEX: Trebali bismo.
GEL: Ali možda nije sigurno.
LEX: Što možemo izgubiti?

Među njima zavlada neugodna tišina.

FISH: Ja ću ići vidjeti.
DARRYL: Idem s tobom.
MAY: Čuvajte se.

Kamera prikaže Darryla i Fisha kako trče prema provaliji dok ostali stoje tamo gdje su i bili.

LEX: Usporite, idioti, netko bi vas mogao vidjeti!

Fish i Darryl malo opreznije priđu rubu i pogledaju dolje. Kamera prikaže njihov pogled. Na dnu duboke provalije se vidi mjesto poput metalne arene u kojoj se guraju i bore ogromni strojevi. Iznenada se tlo pod Fishom odroni i on počne padati, no Darryl ga jedva uhvati. Kamera se okrene prema Lexu i ostalima koji to primijete i potrče prema njima. Dok oni trče, Darryl polako klizi i Fish ga vuče u provaliju. Lex stiže na vrijeme i baci se da uhvati Darryla. May, Lottie i Gel uhvate Lexa za noge i pokušavaju ga zadržati na mjestu. Darryl malo povuče Fisha, ali tada mu njegova ruka isklizne i Fish padne u provaliju među strojeve. Štakori se međusobno pogledavaju u nevjerici.

KRAJ EPIZODE

Amber
BETH ALLEN

Jay
JAMES NAPIER

Lex
CALEB ROSS

Ebony
MERYL CASSIE

Jack
MICHAEL WESLEY-SMITH

Ellie
JENNIFER JEWELL

Ram
TOM HERN

Omar
TREY BROWN

Ruby
FLEUR SAVILLE

Callan
DAN CUSTANCE

Salene
VICTORIA SPENCE

Trudy
ANTONIA PREBBLE

May
LAURA WILSON

Slade
MATT ROBINSON

Darryl
JOSEPH CRAWFORD

Gel
VICKY RODEWYK

Sammy
LUCAS HAYWARD

Lottie
BETH CHOTE

Tish
DEVON WOOD

Flame
CAMERON WAKEFIELD

Harmony
LARA SUMMER CUSTANCE

Shadow
JAMES SHAW

Fish

Brady
GEORGIA-TAYLOR WOODS

Baby Bray
ADAM SONDEJ
Back to top Go down
Anita92ns
Dal (serious teenager)
Dal (serious teenager)
Anita92ns


Број порука : 197
Age : 31
Location : Novi Sad
Omiljeni Lik : jaoo pa ja ih sve volim!!!!
nemam omiljenog
Status : Smile)
Registration date : 2009-04-30

Epizoda 3. Empty
PostSubject: Re: Epizoda 3.   Epizoda 3. EmptySun Aug 23, 2009 2:42 am

e ovo je stvarno EXTRA. jedva cekam sl. epizodu!! Smile
Back to top Go down
Techno Jack
Moderator
Moderator
Techno Jack


Број порука : 990
Age : 30
Location : Na brodu
Omiljeni Lik : Jack
Registration date : 2009-03-12

Epizoda 3. Empty
PostSubject: Re: Epizoda 3.   Epizoda 3. EmptySun Aug 23, 2009 4:42 pm

Hvala na komentaru i pohvali. Nešto posebno želiš komentirat?
Back to top Go down
Anita92ns
Dal (serious teenager)
Dal (serious teenager)
Anita92ns


Број порука : 197
Age : 31
Location : Novi Sad
Omiljeni Lik : jaoo pa ja ih sve volim!!!!
nemam omiljenog
Status : Smile)
Registration date : 2009-04-30

Epizoda 3. Empty
PostSubject: Re: Epizoda 3.   Epizoda 3. EmptyMon Aug 24, 2009 11:19 am

pa jedino ne kontam te privilegovane bas najbolje...kao oni su neki lepi ili sta? ae mi samo to pojasni..
Back to top Go down
Techno Jack
Moderator
Moderator
Techno Jack


Број порука : 990
Age : 30
Location : Na brodu
Omiljeni Lik : Jack
Registration date : 2009-03-12

Epizoda 3. Empty
PostSubject: Re: Epizoda 3.   Epizoda 3. EmptyMon Aug 24, 2009 4:49 pm

Da. Oni su pleme koje se dijeli na Privilegirane (lijepi) koji žive u palači s bazenom i svim što žele i Odbačene (ružni) koji rade da bi Privilegirani imali sve što trebaju.
Back to top Go down
Anita92ns
Dal (serious teenager)
Dal (serious teenager)
Anita92ns


Број порука : 197
Age : 31
Location : Novi Sad
Omiljeni Lik : jaoo pa ja ih sve volim!!!!
nemam omiljenog
Status : Smile)
Registration date : 2009-04-30

Epizoda 3. Empty
PostSubject: Re: Epizoda 3.   Epizoda 3. EmptyTue Aug 25, 2009 1:04 am

kako je to extra Very Happy
Back to top Go down
Eagle
Dal (serious teenager)
Dal (serious teenager)
Eagle


Број порука : 214
Omiljeni Lik : Ima ih vise,ali evo Bray...
Status : The Dream Must Stay Alive
Registration date : 2009-08-01

Epizoda 3. Empty
PostSubject: Re: Epizoda 3.   Epizoda 3. EmptyWed Aug 26, 2009 7:09 am

Bas si extra smislio,vidi se da imas talenta za pisanje...Ali se mnogo umorim dok citam ovo,ne znam zasto,bas mi je naporno... xD
Back to top Go down
Techno Jack
Moderator
Moderator
Techno Jack


Број порука : 990
Age : 30
Location : Na brodu
Omiljeni Lik : Jack
Registration date : 2009-03-12

Epizoda 3. Empty
PostSubject: Re: Epizoda 3.   Epizoda 3. EmptyWed Aug 26, 2009 11:34 am

E tu ti ja ne mogu pomoć, jedino možda da mi sugeriraš kako bih mogao. Možda zato što je predetaljno pa se treba zamišljat dosta.

edit: Zaboravio sam, hvala na komentaru i pohvali.
Back to top Go down
Eagle
Dal (serious teenager)
Dal (serious teenager)
Eagle


Број порука : 214
Omiljeni Lik : Ima ih vise,ali evo Bray...
Status : The Dream Must Stay Alive
Registration date : 2009-08-01

Epizoda 3. Empty
PostSubject: Re: Epizoda 3.   Epizoda 3. EmptyThu Aug 27, 2009 5:18 am

Nema na cemu... Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Epizoda 3. Empty
PostSubject: Re: Epizoda 3.   Epizoda 3. Empty

Back to top Go down
 
Epizoda 3.
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Epizoda 2.
» Najbolja epizoda...
» Slike epizoda iz svih 5 sezona

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
The Tribe Balkan :: The Tribe - Mallrats Caffe :: Fan fictioni-
Jump to: